הריון בלתי רצוי

הריון בלתי רצוי הינו מסוג האתגרים הנשיים היותר מורכבים, המעמיד את האישה בפני דילמה קשה, בה כל הכרעה חורצת גורלות ועשויה להיות בעלת השפעה מכרעת על חייה בהווה ובעתיד.

רוצה ולא רוצה

הבשורה על חיים חדשים המתחילים בתוך רחמך, אמורה, בדרך כלל, להיות בשורה משמחת אשר תציף את חייך באור ותמלא את ליבך בציפייה לבאות. עם זאת, כאשר ההיריון מתרחש בשלב פחות מתאים בחייך, או מהווה תוצאה של מערכת יחסים שאינך מעוניינת בה, ההיריון הופך מחלום ורוד למציאות מאיימת, שמעמידה אותך בפני אחת ההחלטות היותר קשות בהן תפגשי במהלך חייך.

הדילמה בפניה את עומדת נוקבת ביותר. האם להעניק חיים לעובר שהוא ככלות הכל חלק ממך, ועשוי להיות ילדך החכם והמתוק אם רק תאפשרי לו, או לגדוע את ההיריון באיבו, ולהמשיך הלאה בחיים השוטפים? נשים שמתבשרות על הריון במהלכו של שלב קריטי בקריירה, או לאחר סיום מערכת יחסים שנחלה כישלון, עשויות לחוש חוסר אונים, שהולך וגובר עם כל יום שעובר, בו העובר גדל ומתפתח.

מנגד, ההחלטה על ביצוע הפלה הינה החלטה בלתי הפיכה, שכל אישה עשויה להתחרט עליה בשלב כזה או אחר של חייה.

מה עושים?

הרגשות הסותרים הכרוכים בהריון בלתי רצוי, עלולים לסחוף את האישה למערבולת רגשית אשר תמנע ממנה את שיקול הדעת הבהיר והנכון הדרוש להכרעה הגורלית. מלבד זאת, נשים רבות חסרות את המידע המקצועי הקשור בהליך ההפלה ובהשלכותיו במכלול ההיבטים לטווח הקצר והארוך.

מתוך הבנה לנפש האישה המתמודדת עם היריון בלתי רצוי, קמו אגודות וארגונים שונים אשר מטרתם לסייע לה בפן המקצועי, תוך מתן ייעוץ מקיף בנושא ההפלה והשלכותיה. באם האישה מעוניינת בכך, היא תוכל אף לקבל תמיכה רגשית המלווה באמפתיה למצבה הרגיש, ואפילו סיוע כלכלי, במקרים בהם המניע להפלה הינו חוסר אמצעים לגידול ילד נוסף.

הסיוע הממוקד הופך את ההתמודדות עם הבלתי נודע לאפשרית, ובמקרים בהם האישה חסרה תמיכה משפחתית או סביבתית לגבי נושא ההפלה, היעזרות באחד הארגונים המיועדים לכך הינה הצעד החכם ביותר.

Tags: