מתיחת בטן משולבת עם שאיבת שומן מהמותניים

ההליך הניתוחי של מתיחת בטן יכול להיות תהליך שבו מותחים את הבטן על ידי מתיחת השרירים והעור, הסרת עור רופף וסגירה של הבטן לאחר המתיחה. הוא יכול להיות גם תהליך […]

ההליך הניתוחי של מתיחת בטן יכול להיות תהליך שבו מותחים את הבטן על ידי מתיחת השרירים והעור, הסרת עור רופף וסגירה של הבטן לאחר המתיחה. הוא יכול להיות גם תהליך משולב בתהליכים אחרים, בעיקר בתהליך של שאיבת שומן. רבים מהמטופלים שעוברים ניתוח מתיחת בטן סובלים מריכוזי שומן במקומות ספציפיים בגוף, באיזור הבטן התחתונה, שיפולי הירכיים או באיזור המותניים. היום ניתן לבצע את הניתוח תוך שאיבת שומן מהמותניים ולכלול זאת בתוך הטיפול עצמו.

יתרונות מתיחת בטן משולבת עם שאיבת שומן

  • ניתן לעבור שני תהליכים אסתטיים באותו הליך ניתוחי – קיצור דרך חשוב.
  • תהליך ההחלמה מתקצר בגלל ההליך המשולב. אין צורך לעבור ניתוחים נוספים או לשלב בין ניתוחים כדי להגיע לתוצאה טובה.
  • תוצאה סופית טובה ואסתטית יותר.
  • פחות צלקות וסימנים.

מהלך הניתוח המשולב

הניתוח מתחיל בהרדמה כללית. המנותח שוכב על הבטן והמנתח יוצר חתך באיזור הבטן התחתונה ובמקרה של שאיבת שומן מהמותניים, ישקול המנתח לעיתים גם יצירת חתכים נוספים, בהתאם לצורך. במסגרת הניתוח המנתח ימתח את שרירי הבטן אך בנוסף ישאב את השומן מאיזור המותניים ואיזור הבטן התחתונה, שוב – בהתאם לצורך ולמצב המנותח.

לאחר שאיבת השומן ומתיחת שרירי הבטן מתבצעת מתיחה ו"סידור מחדש" של עור הבטן, על ידי הסרת עור מיותר ומתיחת העור על פני שטח הבטן. במהלך התהליך הזה יש סידור מחדש גם של איזור הטבור.
HP0-Y43
OA0-002
לאחר שהשלים את העבודה, המנתח סוגר את הפתחים שיצר באמצעות תפרים וסיכות ועל הבטן מונחת חגורת בטן שתגן עליה בימים הראשונים לאחר הניתוח. המנותח מועבר להתאוששות.

החלמה מהירה עם תופעות לוואי מועטות

למרות שמדובר בניתוח משולב, ההחלמה ממתיחת בטן משולבת עם שאיבת שומן מהמותניים היא החלמה מהירה יחסית. בדרך כלל רוב הקושי מתרכז בימים הראשונים לאחר הניתוח, עם כאבים בעיקר בגלל התפרים ועם חוסר נעימות ונוחות שנעלמים לאחר מספר ימים. גם אדמומיות ונפיחות עלולות להופיע, אך גם הן חולפות בימים הראשונים.

בימים אלו המנותח אמנם צריך לנוח, אך רצוי לקום מהמיטה ולהתהלך, לבצע פעולות מתונות ולזוז כדי לקדם את תהליך ההחלמה ולמנוע סיבוכים.

לאחר שבועיים לערך רוב המנותחים חוזרים לפעילות כמעט רגילה, כאשר ניתן כבר לבצע פעילות גופנית מתונה ולחזור לעבודה. לאחר שישה שבועות הניתוח כבר מאחוריכם וניתן לחזור לכל פעילות שביצעתם בעבר.

למי מתאים ניתוח מתיחת בטן משולב עם שאיבת שומן?

מנותחים נשים וגברים בכל הגילאים שרוצים לעבור ניתוח מתיחת בטן המשולב עם ניתוח שאיבת שומן. בין המנותחים אנשים שעברו תהליך ירידה במשקל וסובלים עדיין מעור רופף ומשומן עודף באיזור המותניים, אותו קשה להשיל בדיאטה, נשים שעברו הריונות ולידה ומראה הבטן שלהן השתנה וכל אדם שרוצה ליצור מראה חטוב יותר באיזור הבטן.

המאמר באדיבות דוקטור וולף.