מדרסים בהתאמה אישית

יש סוגים שונים של מדרסים, יש מדרסי מדף, יש מדרסים אורתופדיים, יש מדרסים המיועדים לספורטאים, לאנשים שסובלים מבעיות בכף הרגל ועוד. כדי שהמדרס יהיה אפקטיבי, יענה על הציפיות ויצליח לפתור […]

יש סוגים שונים של מדרסים, יש מדרסי מדף, יש מדרסים אורתופדיים, יש מדרסים המיועדים לספורטאים, לאנשים שסובלים מבעיות בכף הרגל ועוד. כדי שהמדרס יהיה אפקטיבי, יענה על הציפיות ויצליח לפתור או להקל על הבעיות יש להתאים את המדרס באופן אישי לכל כף רגל. מדרסים בהתאמה אישית הם מדרסים המותאמים למבנה כף הרגל הייחודי של המטופל ולאורח חייו.

מדרסים בהתאמה אישית – מתי נצטרך מדרסים?

בכף הרגל יש בעיות רבות אשר מדרסים בהתאמה אישית יכולים לעזור.

קשת גבוהה, אולפוס, היא כף רגל בעלת מבנה קשתי חלול וכתוצאה מכך שטח המגע של כף הרגל עם הקרקע קטן באופן יחסי. במצב זה נוצרים מוקדי לחץ על העקב והאצבעות אשר גורמים ליבלות, לכאבים, לאי נוחות ולמתיחת הרצועות של כף הרגל.

קשת שטוחה, פלטפוס, היא כף רגל שבה הקשת האורכית צונחת ומשתטחת. לעתים הקשת תבוא במגע מלא עם הקרקע ולעתים היא תהיה קרובה מאוד אל הקרקע. כאשר הקשת שטוחה באופן קבוע נוצרים כאבים בכף הרגל אשר מקרינים אל הגב, הברכיים ועוד. בגיל הילדות, רבים מהילדים סובלים מקשת גמישה, אם לא מטפלים בבעיה, הרגל מתעצבת וכעשרים אחוז מהילדים יישארו בבגרותם עם רגל שטוחה. לכן חשוב לעקוב אחרי התפתחות כף הרגל ובמקרה הצורך להתאים מדרס.

אחת מתופעות הלוואי של חולי הסוכרת היא אי זרימת דם תקינה אל כפות הרגליים, בעיקר לחלק הקדמי של כף הרגל שבו באופן טבעי זרימת הדם חלשה יותר. האיטיות של זרימת הדם מאטה את תהליך הריפוי של פצעים וכל פצע קטן עלול להתפתח לזיהום ולנמק.

רבים סובלים מכאבי גב, אך לא כולם מודעים שבמקרים רבים המקור לכאבי הגב הוא כף הרגל. כאשר כף הרגל אינה יציבה היא עלולה לפגוע בשלד ולגרום לכאבים בגב, באגן, ובברכיים.

בוניון זוהי תפיחה בבוהן הגורמת לבוהן לפנות כלפי יתר האצבעות ולהישען עליהן ואשר גורמת למפרק להתרחב כלפי חוץ. הבוניון גורם לכאבים ורקמות המפרק החיצוניות עלולות להיפגע ולפתח דלקות.

דורבן בעקב זוהי דלקת המופיעה מתחת לעצם הרגל. דורבן בעקב זוהי הסיבה השכיחה ביותר להופעת כאבים עזים בכף הרגל ולקשיים בדריכה על הרגל.

דלקות מפרקים הם דלקות הגורמות להגבלה בתנועת המפרקים ולכאבים, יש מספר סוגים של דלקות בכף הרגל, אך הדלקות הנפוצות ביותר הן דלקת פרקים שגרונית ודלקת פרקים ניוונית.

כאבים גיד האכילס, הצד האחורי של השוק מעל העקב, נגרמים ממספר סיבות, מתיחה של הגיד, דלקת במקום חיבור הגיד, קרעים בגיד ועוד.

איך מדרסים בהתאמה אישית יכולים לפתור את הבעיות?

מדרסים המותאמים לכף הרגל באופן אישי ישחררו את נקודות הלחץ שנוצרו על כף הרגל וימנעו יבלות, כאבים ודלקות. הם ישפרו את היציבה ויגרמו לעמידה איתנה ולצורת הליכה בריאה. הכאבים שנוצרו כתוצאה מבעיות ביציבה ומחוסר איזון, יפחתו בהדרגה וייתכן שייעלמו לגמרי.

במצבים של קשת גבוהה וקשת שטוחה, מדרס שנבנה באופן אישי ימלא את החלל שיוצרת הקשת, יעניק לרגל תמיכה וימנע כאבים ותופעות שליליות נוספות.

לחולי סוכרת התאמת המדרסים תשפר את זרימת הדם לכף הרגל , זרימת הדם תמנע פצעים ותזרז את הריפוי שלהם אם הם כבר קיימים.

בצבים של בוניון בכף הרגל, המדרסים ישפרו את התנועתיות של כף הרגל, ימנעו החרפה של מצב המפרק, יקלו על הכאבים ובמקרים רבים יצליחו למנוע אותם לגמרי.

לסובלים מדורבן בעקב, המדרס יקל על הלחץ המופעל על אזור העקב וימנע כאבים. כאשר התפתחה דלקת בעקב, המדרס יסייע להחלמה.