הסרת שיער בלייזר

מבין כל השיטות להסרת שיער, הסרת שיער בלייזר נחשבת לטיפול היעיל ומתקדם יותר. מכשירי הלייזר כבשו בסערה את התחום והם מבטיחים מקסימום תוצאות במינימום זמן.  רוב המטופלים אשר עברו טיפולי […]

מבין כל השיטות להסרת שיער, הסרת שיער בלייזר נחשבת לטיפול היעיל ומתקדם יותר. מכשירי הלייזר כבשו בסערה את התחום והם מבטיחים מקסימום תוצאות במינימום זמן.  רוב המטופלים אשר עברו טיפולי הסרת שיער בלייזר מדווחים על תוצאות טובות ועל טיפול  נעים וכמעט ללא כאב, וגם אנשי המקצוע מסכימים שמדובר בטיפול המוביל כיום בתחום הסרת השיער.

הסרת שיער בלייזר  – ארבעה דברים שחשוב לדעת

הסרת שיער באמצעות קרן לייזר מתבצעת באמצעות קרן אור אשר חודרת אל שורשי השערה, מחממת אותם והורסת אותם. ברוב הפעמים שורשי השערה לא יצמיחו שערות חדשות אחרי הטיפול, אם כי לעתים בשל תהליכים ביולוגיים שונים יצמחו במקום שערות דלילות ודקות שיוסרו בטיפול חוזר.

אחוזי ההצלחה של הטיפול גבוהים מאוד ועומדים על למעלה משמונים אחוז. גם אצל המטופלים אשר דיווחו על צמיחה חוזרת של השיער, השיער שצמח היה דליל מאוד, בהיר ונטה לנשירה.

בכל טיפול שעוברים קוטלים בין שניים עשר אחוז עד לשבעה עשר אחוז משורשי השיער. ולכן יש צורך במספר טיפולים עד להסרת כל השיער. יש אזורים שבהם יידרש מספר טיפולי גדול יותר ויש אזורים שבו יספיקו מספר קטן של טיפולים. באופן עקרוני הממוצע של מספר הטיפולים נע בין חמישה טיפולים לשניים עשר טיפולים תלוי באזור, בעובי השיער, בצבע השיער, בגוון העור של המטופל ועוד.

אנשים רבים המבקשים לעבור טיפולי הסרת שיער בלייזר נרתעים לעתים קרובות בשל הפחד מהכאבים. בעבר זה היה אולי נכון, אך בשנים האחרונות עקב התקדמות הטכנולוגיה, הכאב כבר אינו מהווה איום משמעותי. הכאב שחשים המטופלים בעת הטיפול מזכיר עקצוץ קל ואם סף הרגשות שלכם לכאבים גבוה תוכלו למרוח משחות מאלחשות זמן קצר לפני התחלת הטיפול וכך לא תחושו בכאבים.

לפני שאתם מתחילים בטיפולים להסרת שיער באמצעות לייזר חשוב לדווח למטפל על כל התרופות שאתם לוקחים באופן קבוע או בתקופת הטיפול. יש תרופות מסוימות כמו למשל רוקוטאן שבתקופה שבה לוקחים אותה, אסור לעבור הסרת שיער בלייזר.

הסרת שיער בלייזר – כל היתרונות

היתרון הגדול של הסרת השיער בלייזר הוא הסרת השיער לטווח ארוך, לפחות לתקופה של ארבע עד חמש שנים. בניגוד לשיטות אחרות של הסרת שיער כמו גילוח, שימוש בקרמים להסרת שיער, שעווה ועוד, השיער חוזר לצמוח במהירות ולעתים הוא יהיה קשה, עבה ודוקר. בהסרת שיער באמצעות הלייזר, גם אם השיער ישוב לצמוח, הוא יהיה דליל, דק, בהיר וכמעט שלא נראה.

אחוזי ההצלחה של הסרת שיער בלייזר גבוהים מאוד ועומדים על כשמונים אחוז, אם כי חשוב להדגיש כי אצל מטופלים בעלי גוון עור לבן לשיער שחור נצפו התוצאות הטובות ביותר.

הסרת שיער בלייזר הוא טיפול המתבצע בפיקוח רפואי. הוראות משרד הבריאות מחייבות פיקוח של רופא צמוד במרפאה ושמירה על רמה גבוהה של היגיינה וסטריליות במרפאה.