הקשר בין שיאצו לבין ריפוי כאב ראש

כאב ראש הוא למעשה אחד מאותן בעיות רפואיות השכיחות ביותר. יש שסובלים מהם לעיתים קרובות ויש שלא סובלים בכלל. כאשר כאבי הראש כרוניים חוזרים על עצמם, הכאב עלול להעמיק ואף […]

כאב ראש הוא למעשה אחד מאותן בעיות רפואיות השכיחות ביותר. יש שסובלים מהם לעיתים קרובות ויש שלא סובלים בכלל. כאשר כאבי הראש כרוניים חוזרים על עצמם, הכאב עלול להעמיק ואף להוריד מאיכות חייו של האדם ולהפריע לו בשגרת חייו. לעיתים נדירות, יעידו כאבי הראש על מצב חמור ובכל זאת, תמיד ואף רצוי לבצע בירור רפואי על מנת שזה ישלול את גורמי הסיכון.

כפי שהבנתם, לא כל כאב ראש יכול להוות סכנה ועדיין, הוא עלול לשבש את שגרת חייו של האדם, לפגוע לו בעבודתו וגם בחייו האישיים. רוצים לדעת מה אפשר לעשות ואיך למגר כאבי ראש כשהמצב לא נתון בגדר סכנה? בכדי להמחיש את הבעיה ופתרונה להלן דוגמא אחת של מטופלת וטיפול שיאצו אחד שמיגר את הכאבים לאלתר.

כאמור, אישה שסובלת ממתחים נפשיים והכאב מופיע לה יותר משלוש פעמים בשבוע ואז נמשך יומיים ויותר. היא לוקחת כדורי הרגעה ומגלה כי כשהיא לא בלחץ אין כאבי ראש ומאידך, כשהיא בלחץ המתח והעצבים מחמירים את הכאב. כמו כן, היא סובלת לצורך העניין מאדמומיות בעור הפנים ויש לה גם כאב באזור הקרקפת, המצב והעיניים. בתקופת המחזור הכאבים אף מחמירים יותר. היא לוגמת קפה אחד ביום, שותה דיאט קולה ולוקחת כדורי אטופן כנגד הכאבים. היא סובלת מבחילות בזמן כאב הראש ולפני מחזור עצירות קשה פוקדת אותה. גבה תפוס מאוד, היא מרכיבה משקפי ראייה ויש לה סחרחורות וכבדות. לצד כאבי הראש והעצבנות הרבה, ההפרשות מנרתיקה הינן צהבהבות והיא סובלת גם מוורידים ברגליה בפרט לאחר ההיריון. שואלים איזה טיפול יכול להתאים לה?

מכלול הבעיות מצביעות למעשה על הסיבה לכאבי הראש הפוקדים לא פעם אותה. כטיפול מניע לכל הבעיות, הוצע לטפל בגבה, בבטנה, לבצע לא מעט רוטציות ומתיחות ושימוש במרידיאנים כמו GB LIV ST TW שהן למעשה נקודות שתפקידן לפזר ולסלק חום. כמו כן, התווספו לכך פעולות הרגעה דרך טיפול בחזה, בטן באמצעות נקודות נוספות.

לאחר שהתקבל הטיפול, דווחה הגברת על שיפור משמעותי בחייה מאז טיפול שיאצו בכאבי ראש. נכון להיום היא כבר לא משתמשת בכדורים כי למעשה כאבי הראש שלה הלכו ופסקו בזכות הטיפולים. כדי שהכאב לא יחזור על עצמו, היא דואגת ומקפידה להמשיך ולהגיע לטיפול אחת לשבועיים והדברים על פי מצבה הרפואי רק הולכים ומעידים על שיפור.

זוהי למעשה רק דוגמא אחת מבין מכלול נשים וגברים המתלוננים על כאבים בשאר חלקי גופם ומובילים לכאבי ראש המשבשים את שגרת חייהם. לרוב, אנשים שבוחרים בטיפולי שיאצו למגר כאב ראש, זוכים להעלמות הכאב או במקרים מסוימים להופעתו לזמן מוגבל בלבד. המטרה בסופו של דבר היא להיפרד מהכדורים ולהצליח ולסגל חיים בריאים יותר בזכות טיפול מכוון לגוף ולנפש.