רופא שיניים בקדימה – טיפולי שיקום הפה

לא כולם מצליחים לשמור על השיניים שלהם. רבים מאבדים שיניים בעקבות חורים שלא טופלו בזמן, עששת, מכות וחבלות ועוד. למרבה המזל, כיום ישנם טיפולים רבים לשיקום הפה,  טיפולים שיכולים להחזיר […]

לא כולם מצליחים לשמור על השיניים שלהם. רבים מאבדים שיניים בעקבות חורים שלא טופלו בזמן, עששת, מכות וחבלות ועוד. למרבה המזל, כיום ישנם טיפולים רבים לשיקום הפה,  טיפולים שיכולים להחזיר את המראה האסתטי למערכת השיניים של אותם אנשים. זקוקים לשיקום של השיניים? פנו לד"ר חיים יאסוביץ', רופא שיניים בעל שם, בעל המלצות ובעל ניסיון רב בטיפולי שיקום הפה.

 

רופא שיניים בקדימה – מה כולל טיפול לשיקום הפה?

בעבר היו מציעים רופאי שיניים בקדימה ובכל אזור אחר למטופליהם לשקם את הפה ואת מערכת השיניים באופן נייד. באמצעות מערכת שיניים תותבות נשלפת המאפשרת ללעוס את האוכל ולעכל את המזון. מערכת השיניים הייתה נשלפות מדי לילה ומושמות בתוך כוס מים. במקרים רבים היה ניתן להבחין בכך שמדובר בשיניים תותבות והמראה לא היה אסתטי באופן מושלם והיו גם שיבושים בהגייה.

ההתפתחות והקדמה של הטכנולוגיה מאפשרת לכל מי שנזקק לשיקום הפה לקבל טיפול שיאפשר לו לשקם את השיניים באופן קבוע. בין הטיפולים הזמינים כיום לשיקום הפה ניתן למצוא את השתלת השתלים הדנטאליים. השתלים הדנטאליים מאפשרים למטופלים להשתמש במשך שנים ארוכות בשיניים מלאכותיות הדומות כמעט במאה אחוז לשיניים הטבעיות.השתלים הדנטאליים קבועים בפה והם מלווים את המטופל במשך שנים ארוכות. בניגוד לשיניים התותבות הנשלפות שהיו מצהיבות במהירות רבה מאוד, נשארים השתלים הדנטאליים צחורים במשך זמן ממושך.

מטרות שיקום הפה הן רבות ומגוונות ואסתטיקה היא רק אחת מהן. יש מטופלים המגיעים אל רופא השיניים שלהם משום שהם זקוקים לשיקום הפה לצרכים בריאותיים או לצרכים רפואיים. השווה בין כל המקרים הוא שלצורך שיקום הפה מבצע רופא השיניים טיפולים לשחזור מערכת השיניים או כל שן ספציפית שיש לשקם. במסגרת הטיפול יכול הרופא להחליט שיש צורך בטיפולים כהשתלת כתרים בשיניים, טיפולי שורש, בהרכבת גשר על השיניים, שחזור שיניים מן המסד ועד לטפחות, השתלת עצם בחניכיים או השתלת שיניים.

 

רופא שיניים בקדימה – חפשו את המומחה

מדובר בטיפולים שיש לעשותם אצל רופא שיניים מומחה בשל המורכבות שלהם. רופא השיניים המומחה יתכנן עבורכם תכנית טיפול. פעמים רבות, הצרכים השונים של שיקום הפה מצריכים עריכת תכנית ממושכת הנפרסת על פני חודשים רבים. כל זאת, בהתאמה לצרכי המטופל ולטיפול. כמו ביחס לדברים רבים בחיים , גם בהשתלת שיניים ניתן ללכת בדרך קצרה וזולה שעלולה להיות בסופו של דבר ארוכה וכואבת מאוד. אל תנסו לעשות קיצורי דרך. חפשו את המומחה.