להשתיל שיניים

תחום רפואת השיניים עבר בשנים האחרונות מהפך עצום וכיום ניתן לטפל במגוון רחב מאוד של בעיות שמקורן בטיפול לא נכון, תאונות וגם מחלות שונות. כל מי שנקלע אי פעם אל […]

תחום רפואת השיניים עבר בשנים האחרונות מהפך עצום וכיום ניתן לטפל במגוון רחב מאוד של בעיות שמקורן בטיפול לא נכון, תאונות וגם מחלות שונות. כל מי שנקלע אי פעם אל כסאו של רופא השיניים מכיר את ההתלבטות שקדמה להחלטה להגיע לטיפול. כל שכן כאשר מדובר על מצב שבו ישנו צורך בהשתלת שיניים. עולם השתלת השיניים עבר שינוים רבים וניתן כיום לבצע את המהלך בצורה פשוטה יחסית וללא כאבים מיותרים.

שיטות ההשתלה החדישות מבטיחות תוצאה איכותית ומאפשרות לאנשים רבים לחזור אל שגרת הלעיסה שהם כה התגעגעו אליה. מדובר על טיפול שבמקרים רבים הוא יקר למדי ועשוי להגיע בקלות לאלפי שקלים. קופות החולים אמנם משתתפות במימון של טיפולי שיניים והשתלות, אך גם לאחר הסבסוד המחיר עדיין גבוה למדי. לכן, מומלץ לבצע השתלת שיניים השוואת מחירים בכל מצב.

איך ניתן לבחור מרפאת שינים

לפי חוקי מרפי, כאשר אנו זקוקים לרופא שיניים, זה יקרה בדרך כלל בדיוק בזמן הלא נכון. היות שאנו יודעים מראש את הנתון הזה, מומלץ לפנות אל מרפאה איכותית בזמן שאתם לא סובלים מכאבים עזים ולהכין את השטח לרגע האמת. ניתן למצוא את כל הפרטים החשובים אודות המרפאות השונות על ידי גלישה באתרי האינטרנט. לא כדאי למהר בהחלטה ומומלץ לבצע השוואת מחירים אובייקטיבית משלכם.

הפרמטרים אשר כדאי לשים אליהם לב הם אלו שגם "יצילו" אותנו ממצבים לא נעימים שעלולים להיות כרוכים בכאבים ועוגמת נפש רבה. כל שכן כאשר מדובר על מחירים גבוהים של כל השתלה:

  • השתלת שיניים היא הליך רפואי גרידא שעדיף שיתבצע על ידי מומחה להשתלה. כאשר אתם פונים אל מרפאת שיניים חשוב לוודא שנמצא שם רופא כירורג שמומחה להשתלות.
  • ההשתלה כרוכה בשימוש בשתלים. לא תמיד יהיה מדובר על שתלים איכותיים ובמקרים רבים יהיו אלו שתלים מתוצרת סין שמוכרים כפחות איכותיים. כמובן שגורם זה ישפיע על המחיר.
  • כל השתלה מתחילה בסדרה של צילומי רנטגן שעל פי הניתוח שלהם יוכל הרופא להחליט באיזו גישה לנקוט. ברוב מרפאות השניים האיכותיות קיים מכשיר לצילום רנטגן וכמובן ניתן גם לבצע צילום היקפי שדרוש כמעט לפני כל השתלה.

טיפים נוספים להשתלות שיניים

כאשר מבצעים השתלת שיניים השוואת מחירים, כדאי לבחור במרפאה אשר ממוקמת במרחק לא גדול ממקום מגוריכם. עובדה זו תסייע לכם להגיע לטיפולים בקלות וגם להיעזר בה במקרה חירום. אמנם ישנן מרפאות מעולות שנמצאות במרחק גדול מכם, אך לא תמיד יהיה לכם מתאים ונוח להגיע לשם.

כדאי לוודא שהרופא אשר מטפל בכם הוא הרופא הבכיר ביותר שנמצא במרפאה. לא כל רופא הוא מומחה להשתלות שיניים וישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון במהלך ההשתלה. לעיתים המרפאה מתהדרת בשמו של רופא בכיר זה או אחר אך הוא לא עובד שם בפועל.

כמה זמן מחזיקה ההשתלה

ככל שמדובר על השתלה ברמה גבוהה היא תחזיק מעמד שנים רבות ואין כל סיבה לחשוש. השתלה שהתבצעה על ידי שימוש בטכנולוגיה מתקדמת, ידע וניסיון היא בטוחה לגמרי ולא אמורה לקרות שום תקלה. פניה למומחה להשתלות היא חשובה באופן משמעותי שכן גם במקרה של תקלה הוא ידע כיצד לנהוג ולהתגבר על המצב.

לאחר ההשתלה תקבלו הנחיות מדויקות כיצד להתנהל ואיך לשמור על המצב באופן תקין. אם יופיעו כאבים אז ניתן לעשות שימוש במשככי כאבים שיינתנו לכם במרפאה. מומלץ שלא לצרוך מאכלים ושתיה חמה לפחות במשך כמה ימים וכדאי להגיע לביקורת על מנת שהרופא יוכל להעריך את מצבכם ולבצע את הפעולות הדרושות.